Ім'я походить від латинського слова "валео", що означає "бути здоровим". Одержало широке поширення серед слов'янських народів.

Валентин - слухняна й старанна дитина. У школі в нього багато друзів. Валентин - гарний товариш, на якого завжди можна покластися. Захищає дівчат від кривдників. Не позбавлений вольових якостей. Любить спостерігати за поводженням тварин і птахів. Серйозним захопленням можуть стати акваріумні рибки. Валентин схильний до споглядальності й спокою. Він проявляє більше інтересу до гуманітарних наук, ніж до природніх. У юнацькому віці Валентин може захопитися такими предметами, як філософія або психологія, і він цілком може стати гарним лікарем психіатром або психотерапевтом. Може домогтися успіхів і в інших сферах діяльності.

Вільний час присвячує спокійним заняттям. Любить почитати книгу, посидіти за шахами або кросвордом. Валентин віддає перевагу спокійній прогулянці не занадто далеко від будинку й не відправиться в туристичний похід з можливими пригодами.

У жінці в першу чергу цінує скромність, рівний характер. Швидко сходиться з батьками дружини. У сім'ї намагається уникати конфліктів. Не буде сваритися через наспіх приготовлений обід. Байдужий до алкоголю й не захоплюється іншими жінками.