У перекладі з давньогрецького "Герасимос" - "шановний". Ім'я Гарасим прийшло в Росію з Візантії разом із християнством. Заступник імені - преподобний Гарасим Вологодський. Народився в Києві. В 1147 році побудував церкву в ім'я Святий Трійці й монастир у лісі в напівверсти від ріки Вологди.

Людина із цим ім'ям має дуже чутливу натуру. Добрий і чуйний, він допомагає всім, хто до нього звертається, але нерідко сам стає жертвою своєї доброти. Доля не робить Гарасимові подарунків. Усе, що в нього є, добуто завзятою працею, але він не загострює особливої уваги на тім, як важко йому дається шматок хліба. Тому люди думають, що життя його легке й безтурботна. Шановний Герасим, поздоровляємо вас із іменинами. Бажаємо вам щастя, миру, радості, любові. Нехай ніколи надія вас не залишає й сонце до вас у двір частіше забігає. Нехай цінують вас завжди: і вдома, і на роботі. Доля ж буде до вас добріше й миліше.

І ваш шлях у житті радісний і світлий. Робота ваша нехай нескладною буде, а також цікавою і корисною людям. Ще, Гарасим, вам хочемо ми побажати здоров'я, багато грошей, у сім'ї порядку й любові, дітей веселих і здатних. І щоб ніколи, ніхто не пообіцяв вам у житті невезіння. А якщо раптом, те нехай вам Бог допоможе.