Що означає ім'я Архип

Архип - давньогрецьке ім'я, у перекладі - "начальник кінноти".

Святий заступник дня - паламар Архип Херотопський. Широко відомий і апостол Архип, іменини якого відзначаються тричі - 17 січня, 4 березня й 5 грудня. Це був святий апостол із числа сімдесяти апостолів (апостоли від сімдесяти - обраних Ісусом Христом після 12 перших апостолів). Архип вірно й чесно служив, поширюючи навчання Христа.

Згодом він займав єпископську кафедру в Колосах. Апостол відрізнявся святим праведним життям, особливою запопадливістю в молитвах і вимогливістю до себе, він був строгим аскетом, але відрізнявся найбільшим жалем до тих, що бідують.

Переповнений святого духу, Архип проповідував віровчення в багатьох містах, у тому числі й у Єрусалимі. За це мученик і постраждав при Нероні - він був порізаний ножами. Архипові було дано прекрасне ім'я, настільки улюблене й розповсюджене раніше в Греції. Як відомо, це ім'я говорить не тільки про мужність і навіть деяку войовничість іменинника, але й про те, що він гідний займати пост, який вимагає неабиякий здібностей. Так нехай же й далі іменинник залишається таким втіленим зразком мужності, настільки ж шляхетним і обдарованим, таким же неабияким і сміливим.

Нехай Архип начальствує не тільки над кіннотами, але й на роботі, а також і у своїй сім'ї. Адже такій неабиякій людині будуть раді підкоритися всі, у тому числі й дружина. Ну й, крім того, нехай іменинникові підкориться саме життя, безумовно даруючи здоров'я й удачу.

Іменини,
день Ангела Архип:

17 січня

04 березня

19 вересня

05 грудня

Видатні або відомі люди на ім'я Архип