Вознесіння Господнє — велике двунадесяте свято, яке відзначається церквою на 40-й день після Воскресіння Христового.

В Євангелії говориться, що після того, як Христос воскрес із мертвих, він перебував на землі ще 40 днів. Після Свого Воскресіння Господь Ісус Христос не раз являвся Своїм учням і апостолам. Він навчав їх основ творення нової церкви, говорив про необхідність поширення християнського вчення і християнської віри. В 40-й день після Воскресіння Христового відбулося останнє таке явище Сина Божого Своїм учням. На 40-й день Він повів учнів на гору Оливна. Тут Ісус Христос дав їм Своє останнє благословення.

Учні ж Його ще мало розуміли суть духовного вчення Божого Сина. Вони подумали, що Він привів їх на гору, щоб оголосити Своє Месіанське царство на землі. Але Христос вказав їм на це непорозуміння, що робить їх ще синами «царства Ізраїлевого», а не «царства Христового». Він пояснив їм сенс того, що відбувається, але обіцяв послати Святого Духа, щоб вони перейнялися Духом і понесли б вчення про Царство Боже всім людям у всі землі.

У Діяннях святих апостолів так сказано про цього великого для всіх віруючих подію:«І зібравши їх (апостолів), Він наказав їм: «Не відходили з Єрусалима, а чекайте обіцяного від Отця, про що ви чули від Мене... Ви прийміть силу, коли зійде на вас Дух Святий; і будете Мені свідками і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до краю землі». Сказавши се, Він піднявся на очах їх, і хмара взяла Його від очей їх. І коли вони дивилися на небо під час сходження Його, раптом постали два чоловіка (ангела) у білій одежі і сказали: «Галілейські Мужі Що ви стоїте і дивитеся на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви Його сходження на небо». Тоді вони повернулися в Єрусалим з гори, що зветься Оливна, що поблизу Єрусалиму на суботній» (Діяння святих апостолів, 1,4— 12).

Вознесінням на небо завершилися земні справи Ісуса, земне життя очоловіченого Бога Сина. Перемігши смерть, Він у Своїй особі підніс людську природу до Престолу Бога-Отця, в небесні обителі, готуючи єство людства до прийняття Святого Духа.