Успіння Пресвятої Богородиці відноситься церквою до великих дванадесяті свята і відзначається щорічно 28 серпня.

Після вознесіння на небо Господа Ісуса Христа Пресвята Богородиця стала жити в Єрусалимі в домі святого апостола Іоанна. Вона віддавала Свою любов усім оточуючим і кожен день молилася Своєму Божественному Синові,  що поєднався на небі зі Своїм Батьком.

Матір Божа з лагідністю і смиренням жила серед людей, очікуючи тієї миті, коли Їй самій належить покинути світ земний. І коли Їй прийшов час покинути цю життя, сповістив Її про це архангел Гавриїл, який є благовісником таємниць Божих.

Після зішестя Святого Духа апостоли заговорили різними мовами і розійшлися в різні країни, щоб проповідувати Слово Боже. Далеко перебували святі апостоли від Єрусалиму, несучи світло і просвіту поганам. Але по молитві Божої Матері були вони зібрані до Неї. Дивним чином вони були перенесені в місто Єрусалим.

Апостоли плакали від того, що Пречиста Діва Марія, Матір Божа, покидає їх. Але сама Пресвята Богородиця не боялася смерті. Віра Її була чиста, Вона чекала зустрічі зі Своїм Божественним Сином, чекала постати перед очима Всевишнього. І Сам Господь Ісус Христос з'явився до одру Божої Матері, щоб прийняти Її чисту душу в Свої руки.

Апостоли оплакували успіння Божої Матері. Вони поховали Її тіло в Гетсиманському, в печері.

Апостол Фома — єдиний, який промислом Божим не встиг на поховання Пресвятої Богородиці. Він прибув у Єрусалим тільки на третій день після Її поховання. Апостол Фома журився, що не побачив в останній раз прекрасного лику Пречистої Діви Марії.

Апостоли, бажаючи втішити його, повели Фому в печеру Гетсиманії і відкрили труну, де має лежати тіло Пресвятої Богородиці. Але коли труну був відкритий, тіла Пречистої Діви там не виявилося, а лежали лише похоронні пелени. Апостоли здивувалися і зраділи. Вони впевнилися, що Пресвята Богородиця разом з тілом була перенесена на небо.