Різдво Пресвятої Богородиці належить до великим двунадесятим свят і відзначається віруючими 21 вересня.

За переказами, Діва Марія народилася в галілейському місті Назареті. Її батьками були праведні Йоаким і Анна. Йоаким і Анна довгий час були бездітними. Вони досягли вже похилого віку, але в їхньому будинку не лунав дитячий сміх. Праведні Йоаким і Анна не нарікали на Бога, але вони вірили в Його божественне милосердя.

Йоаким і Анна завжди виконували всі заповіді Бога, вони звеличували Його в молитвах, приносили в храмах Йому жертвопринесення і сподівалися на те, що Він не відкине їх.

Вони не нарікали, навпаки, з вдячністю згадували кожен день, який був дарований їм Богом. І був осяяний радістю кожен їх день, у який вони трудилися на славу Божу. Печаль не висушувала їх риси, але вони щодня молилися про те, щоб Бог дарував їм дитя. Адже у євреїв вважалося, що якщо в родині немає дітей, то ця сім'я відкинута від Бога, не дає їй своєї милості. Вважалося серед євреїв, що карає Бог безпліддям тих, хто грішний і не розкаявся у своєму гріху. Нехай цей гріх таємний і про нього ніхто з людей не відає, але Богу відомо все, і Він за цей гріх карає неправедних відсутністю продовжувачів роду. Одного разу Йоаким пішов у храм, щоб принести жертву Богові. Але первосвященик не прийняв у нього цієї жертви. Він став кричати на Йоакима, говорити, що той нечестивець і його молитви і жертви неугодні Богові. Не став сперечатися з первосвящеником праведний Йоаким і покинув храм. Вирушив він у пустелю і довго з несамовитістю молився там.

Був почутий Йоаким, і з'явився перед ним ангел Господній Гавриїл. Він сказав праведному Йоакиму, що молитва його була почута Господом і що здійсниться його прохання, дарує Бог сім'ї праведного дитя. Також сповістив архангел Гавриїл Йоакима, що потрібно назвати дочку, яка у нього народиться, Марією і через неї буде дароване спасіння усьому світу.

Зраділий повернувся праведний Йоаким додому. Сказав він своїй дружині Анні, що радісну звістку приніс йому ангел Божий. Обіцяла Ганна Господу, що якщо народиться у неї дитину, віддати її на служіння в Єрусалимський храм.

І справдилося слово Боже. Незабаром Ганна дізналася, що вона зазнала. А коли народилася у неї дочка, то гаряче вона молилася і дякувала богові за дароване їй дитя. До трьох років жила Пречиста Діва Марія в будинку батька і матері, а потім відвели її батьки в Єрусалимський храм. Адже вони дали обіцянку, що віддадуть дитину, яка народиться у них, служити Господу.

У це світле свято Різдва Богородиці приходять віруючі в храм, щоб помолитися Пречистій Діві, вклонитися Їй в день, коли Вона прийшла у світ.