У серпні кожного року православні християни відзначали і відзначають досі один з 12 великих церковних свят — Преображення Господнього. Яке ж подія знаменують урочисті церковні служби?

Як розповідає нам Євангеліє, наприкінці земного шляху життя Господа Ісуса Христа, коли Він відкрив Своїм учням, що Йому слід постраждати за людей, померти на хресті і воскреснути, Ісус Христос піднявся на високу гору Фавор. З собою він узяв трьох учнів — Петра, Якова та Іоанна. На горі Господь мовчки віддався молитві, а тим часом учні, зморені спекою, приліг в стороні.

І в цей час їм привиділося, що під час молитви лице Ісуса Христа «раптом засяяло, наче сонце, а одяг його став білим, наче сніг. Поруч вони побачили Мойсея та Іллю, які розмовляли з Ним. При цьому Петро сказав Ісусові: Господи! Добре нам тут бути; якщо хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі». (Матвій, XVII, 2, 3). І в цей момент їх осінило біла хмара, і з неба почувся голос, який учні виразно почули: «Цей є син Мій улюблений. В якому Моє благовоління. Його слухайте». «Почувши це, — оповідає Біблія, — учні дуже злякалися і впали на землю. Тут Ісус, підійшовши, торкнувся їх і сказав: «Вставайте, не бійтеся». Відкривши очі, нікого вони не побачили, окрім Ісуса» (Матвій, XVII, 8, 9).

Як пізніше стали стверджувати богослови, велич цієї події полягала в тому, що саме в цей момент Христос вперше постав перед учнями не як «один з пророків, але як Господь пророків, що послав їх...», так як чули апостоли, що під час бесіди Ісуса Христа з пророками Мойсеєм та Іллею Господь вказав не на них, а на Ісуса Христа і наказав «слухати Його, Сина Божого».