Ім’я Захар давньоєврейського походження й означає: божа пам'ять.

Маленький Захар може годинниками збирати й розбирати "Конструктор". Робить він це тихо й зосереджено. Може принести хворого кошеняту й доглядати за ним. Уважний і турботливий стосовно навколишніх його людей.

Його пристрасть - техніка. Нерідко Захари працюють водіями. Гуманітарні спеціальності вибирають рідше. Люблять природу. Ліс, річка, степовий луг - його слабкість. Якщо в нього є клаптик землі, обов'язково посадить там плодові дерева.

Це ім'я обдаровує людину величезною добротою й широкою натурою. Якщо в сім'ї туговато із грішми, краще не посилати його на базар: він не тільки не буде там торгуватися, але й, швидше за все, "забуде" взяти здачу. Захар товариський і гостинний, із задоволенням запрошує до себе не тільки друзів, але й випадкових попутників.

Дружить із сусідами. У неділю ви можете застати Захара за прибиранням квартири. Він робить це охоче й навіть із натхненням, втягуючи в домашню роботу дітей, тому що вважає: праця - кращий спосіб правильного виховання. У сім'ї Захара найчастіше народжуються хлопчики. Контролює навчання дітей, майже не пропускає батьківських зборів. Так само відповідально він ставиться й до своїх батьків. Захар - любитель сентиментальних історій і фільмів. Людські страждання викликають у нього бажання допомогти, і заради цього він готовий піти на власні незручності, понести певні жертви. Усе, що він робить, позбавлено всякої користі. До Захарів часто тягнуться жінки, що пережили нещасну любов, і нерідко буває так, що, висповідавшись і знайшовши співчуття, вони стають їхніми дружинами.

Одружується Захар пізно й, як правило, на жінці з дитиною. Доброта, м'якість, незлобивість Захара, його природна нездатність до насильства закінчується майже завжди тим, що дружина займає командне положення в сім'ї. У цьому не буде нічого страшного, якщо дружина тактовна, у противному випадку можна травмувати чутливу натуру Захара. Захар не схильний до зради, довіряє дружині, домосід. Майже не п'є.

Ім'я має давньоєврейське походження, переводиться як "Бог згадав". На Русі ім'я з'явилося після прийняття християнства, прийшло з Візантії. Святим заступником є Захарій, один із дванадцяти малих пророків. Він народився під час вавилонського полону, пережив його й після повернення з нього намагався внести посильний вклад у моральне відродження народу.

Передбачається, що Захарій загинув насильницькою смертю від рук іудеїв за викривальну проповідь, "між храмом і жертовником". Людина, названа цим ім'ям, має ряд відмітних якостей, таких, як стійкість, віра, чесність, почуття відповідальності.