Походить від давньогрецького "еуфемос": благочестивий, добросердий. Зовні Юхим схожий на матір. У нього чутлива нервова система - вискочила з-за рогу з гавкотом собака, може викликати в нього заїкуватість або нервовий тик. Підданий також захворюванням травної системи. Батькам Юхима потрібно стежити за його раціональним харчуванням.

Юхим від природи артистичний, добре відчуває психологічний стан інших, що дозволяє йому легко пристосовуватися до людей і розташовувати їх до себе. Нерідко це творча особистість. На роботі начальник завжди благодушно настроєний до Юхима, співробітники ніколи не чекають від нього підступу.

Домагається всього в житті тільки власною працею. У нього великий запас життєвих сил і незвичайна працьовитість. Знаходить собі застосування в різних видах діяльності: від лікаря до адміністратора. Буває непоганим шахістом. Не любить далеких відряджень. Прив'язаний до будинку, гидливо ставиться до "общепитовської" їжі, трохи консервативний у кулінарних прихильностях. Перш ніж женитися, Юхим неодмінно постарається перевірити, чи здатна майбутня дружина зберігати йому вірність і наскільки добре вона готує. Він гурман, і із цим доведеться миритися тій, котра зважиться на шлюб з Юхимом.

Втім, у цьому є свої достоїнства: на продукти Юхим грошей не жалує й все купує сам. Він досить егоїстичний, але разом з тим і розумний настільки, щоб у деяких ситуаціях придушити свій егоїзм. У міру ревнивий. Рідко зловживає алкоголем, багато Єфимів взагалі не п'ють.

Не впевнений у собі, своїх здатностях і своїй мужності. Якщо йому про це не нагадувати, він може впасти в чорну меланхолію. Всім і всіма способами буде доводити свої таланти й можливості й здаватися через цього нісенітним і неконтактним. Веселун і витівник, душа будь-якої компанії, але явний сибарит. Однак якщо бачить реальні перспективи, буде працювати до знемоги.