31 травня 1915 року. Проведене випробування першого у світі танка «Всюдихід», побудованого на Російсько-

1915 | 05 | ТРАВЕНЬ | 31 травня 1915 року. Проведене випробування першого у світі танка «Всюдихід», побудованого на Російсько- Проведене випробування першого у світі танка «Всюдихід», побудованого на Російсько-Балтійському заводі в Ризі.
В конструкції машини були передбачені всі елементи сучасного танка: гусеничний рушій, броньовий корпус і озброєння, розташоване в обертовій вежі. Танк розвивав швидкість до 25 верст у годину по досить глибокому піску. Конструктором танка був 23-літній Олександр Олександрович ПОРОХОВЩИКОВ.

Його батько був архітектором, що спроектував будинок відомого московського ресторану «Слов'янський базар». Сам конструктор створив на початку першої світової війни навчальний літак «П-4» з подвійним керуванням і мотором «Гном» потужністю в 50 кінських сил.

У громадянську війну боровся льотчиком у Червоній Армії, потім працював у конструкторському бюро, а в 1941 році був необґрунтовано репресований. Онук конструктора Олександр Шалвович ПОРОХОВЩИКОВ — відомий актор і зовні схожий на діда.