(до н.е.) 0058 | 01 | СІЧЕНЬ | 30 січня 58 року до н.е. Народилась ЛІВІЯ ДРУСИЛЛА. ЛІВІЯ ДРУСИЛЛА
/LIVIA DRUSILLA/
(58 до н.е. - 29),
третя дружина ГАЯ ЮЛІЯ ЦЕЗАРЯ ОКТАВІАНА, майбутнього імператора АВГУСТА. Від першого чоловіка вона мала сина ТИБЕРІЯ, а через три місяці після весілля з Октавіаном 19-літня Лівія народила другого сина ДРУЗА СТАРШОГО, котрий офіційно вважався сином її першого чоловіка. Своїх дітей у них не було. Їй були властиві витончена хитрість, лицемірство й властолюбство, у чому чоловік і жінка не уступали один одному.

Лівія настільки влаштовувала Октавіана (вона сама підшукувала йому молоденьких красунь), що він не шукав собі іншої дружини. Це було рідке поєднання двох бездушних людей. Історик Тацит назвав Лівію "матір'ю, небезпечною для держави, і злою мачухою для родини Цезарів". Підозрюють, що вона зіграла фатальну роль у долі всиновлених імператором племінника й онуків, щоб передати владу своєму синові Тиберію.

Після смерті Августа, у якій також підозрювали її злий намір, Лівія влаштувала йому розкішні похорони, а вона за заповітом була прийнята в рід Юліїв і одержала титул Августи, відтепер іменуючись як ЮЛІЯ АВГУСТА. Здавалося, усе досягнуто, але зіштовхнулися характери матері й сина. Незабаром їхня ворожнеча стала відкритою, Тиберій назавжди виїхав з Рима й оселився на Капрі. Лівія продовжувала зберігати свою могутність і благополучно дожила до глибокої старості. У провінціях її ще при житті почитали як богиню, а пізніше вона була офіційно обожнена своїм онуком імператором КЛАВДІЄМ I.