29 червня 1972 року. Народилась Саманта СМІТ.

1972 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 29 червня 1972 року. Народилась Саманта СМІТ. Саманта СМІТ
(1972 - 25.8.1985),
американська школярка, що написала лист Генеральному секретареві ЦК КПРС Ю. В. Андропову, яка приїжджав у СРСР за його запрошенням і потім трагічно загинула в авіакатастрофі.

Восени 1982 року на очі Саманті потрапив журнал "Таймс" з портретом Андропова на обкладинці й статтею про те, що ця людина напевно дуже небезпечна, що вона явно погіршить відносини між Росією й Штатами, що ще незрозуміло, чого від нього можна чекати...

Саманта запитала в матері:
- Якщо всі його так бояться, чому хто-небудь не напише йому лист і не запитає прямо, хоче він війни чи ні?
- А чому б тобі самій не написати? - жартуючи відповіла мати.

І дев'ятирічна Саманта написала лист: "Дорогий містер Андропов, я дуже не хочу війни, поясніть мені, будь ласка, чи дійсно ви її хочете... "

Лист віднесли на пошту, написали на ньому "Москва, Кремль, Андропову" і потім навіть забули про це. Через місяць Саманту зненацька викликали в кабінет директора школи. Директор злякано сказав : "Іди додому. Тобі прийшов лист. Від містера Андропова".

Природно, Юрій Володимирович відповів, що війни він не хоче. Тоді Саманта написала другий лист, де докладно розпитувала містера Андропова про те, як живуть діти в Радянському Союзі. Андропов відповів: приїдь і побачиш.

У червні 1983 рік Саманта, її батьки Джейн і Артур Сміт вилетіли в СРСР. У Радянському Союзі популярність Саманти була надзвичайною! Хоча, звичайно, ходили чутки, ніби її відбирали спеціально, що спецслужби домовилися, вибрали найбільш симпатичне дівчисько й послали в Росію послом миру .

Тим часом Саманта Сміт тріумфально прямувала по країні. Репортажі про її подорож по Союзу передавала програма "Час". Потім вона поїхала в Артек. Фотографії Саманти в пілотці, Саманти на лінійці, Саманти в краватці, що віддає салют, обійшли всі світові агентства. Потім американці з'ясовували: чи не зомбована дівчинка. До речі, Андропов був уже хворий і з дитиною не зустрічався.

Саманта Сміт загинула разом з батьком в авіакатастрофі. Політичний оглядач Генріх Боровик обвинуватив у цьому ЦРУ. У Москві й американському місті Огаста Саманті були поставлені пам'ятники. Позаторік московський пам'ятник украли цінувачі кольорових металів.

Радянськими селекціонерами на честь американської дівчинки виведений вид тюльпанів і сорт помідорів. Вони так і називаються - "Саманта Сміт".