Похорони В. І. ЛЕНІНА.

Володимир Ілліч Ульянов (псевдонім Ленін) - російський революціонер, радянський політичний і державний діяч, творець Російської соціал-демократичної робітничої партії (більшовиків), один з організаторів і керівників Жовтневої революції 1917 року в Росії, голова Ради Народних Комісарів (уряду) РРФСР, творець першої у світовій історії соціалістичної держави помер 21 січня 1924 в садибі Горки в результаті різкого погіршення здоров'я. Поховати вождя було вирішено на Червоній площі, серед Братських могил полеглих героїв Жовтня в спеціально спорудженому Мавзолеї. Академік зодчий А. В. ЩУСЕВ одержав завдання спорудити усипальницю за три дні до похорону.

27 січня 1924 року. Похорони В. І. ЛЕНІНА.

До четвертої години ранку 24 січня він представив ескіз Мавзолею, що рано ранком затвердила урядова комісія. Через стислі строки й тимчасовий характер будівля зводилася з дерева. У ті дні було дуже холодно: у ніч на 26 січня мороз підсилився до 28 градусів. Мерзлу землю доводилося відігрівати багаттями, що майже не допомагало, і рвати динамітом. Роботи велися вдень і вночі. Поки готувався котлован, прямо на площі збивався каркас.

Будівельники покинули Мавзолей, коли на Червону площу вже вступав почесний військовий ескорт, що супроводжував тіло вождя в останню путь.

Рубаючи мерзлу землю, робітники пробили каналізаційну трубу. В першу ж відлигу в пробоїну потекли нечистоти і залили мавзолей. Патриарх Тихон, що сидів під арештом, сказав, коли дізнався про цей факт: "По мощам і єлей".

27 січня 1924 року. Похорони В. І. ЛЕНІНА.