Леопольд ЗАХЕР-МАЗОХ
/Leopold von SACHER-MASOCH/
(1836 - 9.3.1895),
австрійський письменник («Венера в хутрах»), принциповий супротивник садизму, родоначальник мазохізму.

Леопольд фон Захер-Мазох народився 27 січня 1836 в Галичині. Він був старшим з п'яти дітей у родині директора галицької поліції. Мати його походила з давньої слов'янської родини. Знання російської мови згодом дало йому можливість читати в оригіналі російських авторів: Карамзіна, Пушкіна, Тургенєва та інших. Вже в дитинстві у ньому почали проявлятися схильності, які потім і зробили його знаменитим. Захер-Мазоха приваблювали ситуації жорстокості; йому подобалося дивитися на картини із зображенням страт, а улюбленим читанням були житія мучеників. Одного разу ставши свідком дорослих відносин статей, він отримав враження, які відклалися на все життя. У 1854 році він перебирається в столицю герцогства Штірія - стародавній Грац. У Граці він влаштувався майже на два десятиліття. Тут Леопольд завершив освіту захистом докторської дисертації з філософії та історії, в місцевому університеті отримав доцентуру з історії і, здавалося, перед ним відкрилася блискуча академічна кар'єра. У 1858 році він анонімно опублікував роман «Одна галицька історія. Рік 1846». З тієї пори у нього щорічно виходило по одній і більше книг.

Після успіху роману «Дон Жуан з Коломиї» (1872), він вирішує відмовитися від подальшої академічної кар'єри історика і повністю присвятити себе літературі. У 1881 році Захер-Мазох переїхав в Лейпциг і всю решту життя провів у Німеччині. Поступово у нього народжується задум циклу під загальною назвою «Заповіт Каїна». Книги виходили одна за одною. Останні роки Леопольд Захер-Мазох прожив у німецькому селищі Ліндгайм в Гессені, де й помер 9 березня 1895.

1836 | 01 | СІЧЕНЬ | 27 січня 1836 року. Народився Леопольд ЗАХЕР-МАЗОХ.

Слава його гриміла далеко за межами німецькомовного світу аж до Америки, знаходячи широкий відгук у різних країнах. Його твори перекладалися на багато європейських мов і видавалися масовими тиражами. Особливо популярним Захер-Мазох був у Франції, де його твори публікувалися провідними видавництвами, і де його галицька проза викликала такий же інтерес, як і його еротичні історії. Він увійшов в історію літератури не тільки як виразник мазохізму - він відкрив для німецької літератури народне життя Східної Європи.

Цитати:

«Кохання не знає ні чесноти, ні заслуги. Вона любить, і прощає, і терпить все тому, що інакше не може».

«Немає жінки ні хорошої, ні поганої, яка не була б здатна повсякчас і на найбрудніші, і на найчистіші, на диявольські, як і на божественні, думки, почуття і вчинки».

«Моя любов представляється мені глибокою, бездонною прірвою, в яку я поринаю все більше і більше, з якої мене вже ніхто не може врятувати».

«Ти сильний в мріях і слабкий у їх виконанні».

«Одна насолода - робити життя цінним. Хто насолоджується, тому важко розлучатися з життям; хто страждає або терпить нужду, той вітає смерть, як друга».

1836 | 01 | СІЧЕНЬ | 27 січня 1836 року. Народився Леопольд ЗАХЕР-МАЗОХ.