26 січня 1960 року. Народився Леонід ПАРФЬОНОВ.

26 січня 1960 року. Народився Леонід ПАРФЬОНОВ.

Леонід ПАРФЬОНОВ
(1960),
журналіст, телеведучий.

Народився Леонід 26 січня 1960 в місті Череповець Вологодської області. Освіту отримав в Ленінградському університеті Жданова. На момент закінчення університету в 1982 Парфьонов був вже усталеною особистістю, журналістом. Його статті друкували в найвідоміших радянських газетах і журналах. Наприклад, в «Правді», «Вогник», «Московских новостях». Через рік після отримання диплома Парфьонов почав працювати на телебаченні (Вологодському обласному каналі).

Поступово телевізійна кар'єра Леоніда розвивалася. Він вів цікаві програми, проводив захоплюючі інтерв'ю, перейшов працювати на Центральне телебачення (в молодіжну редакцію). Там Парфьонов був кореспондентом передачі «Світ і молодь». У 1988 році для Леоніда Парфьонова в біографії відбулася важлива подія. Він почав працювати на «Авторському телебаченні», де згодом вперше випустив свою передачу «Намедни». «Намедни» Парфьонова перший раз вийшла в 1990 році. А вже через рік талановитий телеведучий і журналіст працював на «Першому каналі». Це був успіх. Леонід вів програму «Діло», а пізніше розробив концепцію програм «Портрет на фоні». Потім в 1993 Парфьонов почав працювати на «НТВ», завдяки чому ще більше прославився. Однак після виходу в ефір забороненого керівництвом сюжету «Намедни» Парфьонов був звільнений. У зв'язку з відходом телеведучого з каналу, програма припинила своє існування. З 2004 по 2007 рік Парфьонов працював головним редактором престижного журналу «Російський Newsweek».

26 січня 1960 року. Народився Леонід ПАРФЬОНОВ.

Книга Парфьонова «Намедни» вперше вийшла в 2008 році. Перший том книги був випущений двома тиражами, причому другий тираж склав 50 тисяч примірників. Другий том був випущений в травні наступного року. Всього очікується чотири томи. Для Парфьонова книга «Намедни» була другим народженням його головного проекту. У вересні 2009 книга Леоніда «Намедни. Наша ера. 1961-1970, 1971-1980» стала «Книгою року». Парфьонов отримав головний приз однойменного національного конкурсу. Взагалі проект «Намедни» приніс авторові й ведучому не тільки славу. У 2002 Парфьонов отримав «ТЕФІ» завдяки цьому проекту.

За свою біографію Леонід Парфьонов виступив автором багатьох проектів. Серед них: «Пісні про головне», цикл «Новітня історія», кілька циклів «Намедни», безліч телефільмів («Весь Жванецький», «Птах Гоголь», «Життя Солженіцина», «Сучасниця», «Століття Набокова» та багато інших ). У 2009 році Парфьонов працюваав над проектом про Володимира Зворикіна.

26 січня 1960 року. Народився Леонід ПАРФЬОНОВ.