1850 | 08 | СЕРПЕНЬ | 26 серпня 1850 року. Помер ЛУЇ ФІЛІП. ЛУЇ ФІЛІП
/LOUIS PHILIPPE/
(6.10.1773 - 1850),
король французів в 1830-48 р.

До заняття престолу носив титул герцога Орлеанського, а ще раніше, у перші роки буржуазної революції, відрікся від свого титулу, прийняв прізвище Егаліте («рівність»), став членом Якобінського клубу і в 1792 році вступив у республіканську армію. Через рік разом з генералом ДЮМУР'Є організував контрреволюційну змову, після провалу якої втік у Швейцарію.

Потім жив у США, Англії, Італії, після зречення НАПОЛЕОНА повернувся у Францію і знову втік в Англію після повернення імператора до влади в 1815 році. Після вторинної Реставрації примикав до опозиційно настроєних кіл буржуазії і зумів за допомогою спекуляцій і шахрайств нажити величезний статок. Після Липневої революції 1830 року був зведений на престол, але титул вимовлявся тепер не король Франції, а король французів.

У відповідь на численні повстання, змови і спроби замаху на його життя Луї Філіп жорстоко розправлявся з опозицією і робітничим рухом. Але це його не врятувало, і в результаті Лютневої революції 1848 року король був змушений відректися від престолу. У черговий раз він втік в Англію, де і помер.