26 серпня 1451 року. Народився Христофор КОЛУМБ.

1451 | 08 | СЕРПЕНЬ | 26 серпня 1451 року. Народився Христофор КОЛУМБ. Христофор КОЛУМБ
(1451 - 21.5.1506),
мореплавець.

Колумб (Христофоро Коломбо) народився в Генуї в родині ткача, що одночасно торгував сиром і вином. Про матеріальне становище родини і про не зовсім чесний характер батька мореплавця Доменіко Коломбо говорить випадок, що стався на весіллі сестри Христофоро Б'янкінетти. Зять, торговець сиром, обвинуватив Доменіко в тім, що той не віддає придане, обіцяне за дочкою. Нотаріальні акти того часу підтверджують, що стан родини дійсно був тяжким. Особливо великі розбіжності із кредиторами виникли через будинок, де вони оселилися через чотири роки після народження Христофоро.

Хоча Христофоро провів дитинство за батьківським ткацьким верстатом, інтереси хлопчика були спрямовані в іншу сторону. Найбільше враження на дитину робила гавань, де штовхалися і перегукувалися люди з різними кольорами шкіри, у бурнусах, каптанах, європейському платті. Христофоро недовго залишався стороннім спостерігачем.

Уже в 14 років він плавав юнгою в Портофіно, а пізніше і на Корсику. У той час на лігурійському узбережжі розповсюдженою формою торгівлі був натуральний обмін. Доменіко Коломбо теж брав участь у ньому, а син допомагав: супроводжував маленьке з латинським оснащенням судно, вантажене тканинами, у торгові центри, а відтіля доставляв сир і вино.