2003 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 26 червня 2003 року. Помер Стром ТУРМОНД. Стром ТУРМОНД
/Strom TURMOND/
(5.12.1902 - 2003),
найстарший американський сенатор.

Він воював, висаджувався в Нормандії, одержав "Пурпурне серце", був губернатором, в 1948 році навіть брав участь у президентських виборах, рекордні 48 років засідав у Сенаті США й покинув його тільки після свого сторіччя. Завзято відстоював расові обмеження, він навіть перейшов з табору демократів до республіканців, коли перші стали проводити політику десегрегації.

З віком його погляди ставали все ліберальнішими (хоча скоріше це була данина зростаючому впливу голосів чорношкірих виборців): першим із сенаторів-південців він взяв собі в помічники негра, голосував за постанову дня пам'яті Мартіна Лютера КІНГА.

Його перша дружина була молодшою на 23 роки, друга - на 44, прощаючись із колегами, він вимовив: "Я всіх вас люблю. Особливо ваших дружин". Уже після його смерті було офіційно визнано, що в нього є дочка, породжена від чорної служниці в 1925 році.

Єдиний рекорд, що не зумів побити Турмонд, - прожити більше всіх з американських політиків. Один із уже давно забутих його колег по Сенату обійшов його на два роки.