Володимир Семенович ВИСОЦЬКИЙ
(1938 - 25.7.1980),
актор, поет, автор-виконавець власних пісень. Дійсно народний артист, хоча звання такого не мав.

Володимир Висоцький народився в Москві 25 січня 1938. Дитинство пройшло в столиці (вулиця Міщанська), потім під час Великої Вітчизняної війни деякий час жив на Уралі. Знову повернувся в Москву, після чого з 1947 по 1949 жив у Німеччині. З 1953 року був учасником драмгуртка. Закінчивши школу, вступив до інженерно-будівельного інститут Москви. Буквально через півроку, емоційно прийняв рішення про те, щоб піти з інституту, прагнучи вступити до театрального. З 1956 по 1960 проходило навчання в школі-студії при МХАТ. У 1959 році вперше бере участь у театральній постановці («Злочин і кара», роль Порфирія Петровича), вперше грає роль в кіно. Наступний етап свого життя Висоцький присвячує грі в театрі (московський драматичний театр імені Пушкіна). У 1961 році була написана перша пісня Висоцького. Трохи пропрацювавши в театрі мініатюр, став грати в театрі драми і комедії. Тричі був одружений: на Ізі Жуковій, Людмилі Абрамовій, Марині Владі.

У 1968 році вперше виходять пісні Володимира Висоцького на платівці «Пісні з кінофільму «Вертикаль». У 1975 році було опубліковано вірш Висоцького у збірнику «День поезії» (перша і остання публікація за життя). Починаючи з 1973 року, він побував в Англії, Італії, США, Канаді, Мексиці та інших країнах, постійно бував у Франції. У Франції вийшли три диска. У складі трупи Театру на Таганці Висоцький виступав (1975-1980) на сценах Болгарії, Угорщини, Югославії, Франції, Польщі. Враження від поїздок відбилися в піснях, як серйозних, так і жартівливих. 22 червня 1980 відбувся один з останніх концертів Висоцького (в Калінінграді), на якому йому стало погано. 16 липня він провів свій останній концерт в підмосковному Калінінграді (нині Корольов). 18 липня 1980 Висоцький останній раз з'явився у своїй найвідомішій ролі в Театрі на Таганці, в ролі Гамлета.

25 липня 1980 о 4.10 ранку Висоцький помер уві сні у своїй московській квартирі, на Малій Грузинській, 28. Назвати точну причину смерті неможливо, оскільки розтин не проводилося. Існує кілька версій: асфіксія, задуха, як наслідок надмірного застосування седативних засобів (морфію і алкоголю) та гострий інфаркт міокарда. Володимир Семенович був похований 28 липня 1980 на Ваганьковському кладовищі.

25 січня 1938 року. Народився Володимир Семенович ВИСОЦЬКИЙ.

За своє життя Висоцький написав близько 700 пісень, які були надзвичайно популярні в СРСР. Він знявся в 28 фільмах, дав безліч концертів, справив великий вплив на багатьох музикантів. Балади Висоцького звучать в основному в мінорному стилі (пісні раннього періоду - в тональності до мінор, більш пізнього - в тональності ля мінор). У будівлі музею Висоцького на Нижньому Таганському тупику розташований Клуб Висоцького. Про нього знято п'ять фільмів, написано безліч книг, в його честь названо вулиці і встановлені пам'ятники.

Цікаві факти:

Свій перший вірш «Моя клятва» Висоцький написав, будучи учнем 8 класу, 8 березня 1953 року. Він був присвячений пам'яті Сталіна. У ньому поет висловлював почуття скорботи по недавно померлому вождю .

Після школи Висоцький вступив в інженерно-будівельний інститут. Одна з легенд розповідає, що рішення кинути вуз Висоцький прийняв у новорічну ніч з 1955 на 1956 рік. Кілька годин після бою курантів студент разом з приятелем Ігорем Кохановским провів за кресленнями - без них хлопців не допустили б до сесії. А коли креслення були вже готові, майбутній артист взяв банку туші (за іншою версією залишки від міцної завареної кави) і почав поливати листи. «Все. Буду готуватися, є ще півроку, спробую вступити до театрального. А це - не моє», сказав Висоцький здивованому однокурснику.

Під час відпочинку в Сочі в готельний номер Висоцького заглянули злодії. Разом з речами та одягом вони прихопили і всі документи, і навіть ключ від московської квартири. Виявивши пропажу, Висоцький відправився в найближче відділення міліції, написав заяву, і йому обіцяли допомогти. Але допомога не знадобилася. Коли він повернувся в номер, там вже лежали викрадені речі і записка: «Вибач, Володимир Семенович, ми не знали, чиї це речі. Джинси, на жаль, ми вже продали, але куртку та документи повертаємо в цілості й схоронності».

Останні два рядки, які Висоцький Володимир Семенович написав 20 липня 1980.
«Мені є що заспівати, поставши перед Всевишнім,
Мені є чим виправдатися перед Ним».

Висоцького ховала, здавалося, вся Москва, хоча офіційного повідомлення про смерть не було - в цей час проходила московська Олімпіада. Тільки над віконцем театральної каси було вивішено скромне оголошення: «Помер актор Володимир Висоцький». Жодна людина не здала назад квиток - кожен зберігає його у себе як реліквію...

25 січня 1938 року. Народився Володимир Семенович ВИСОЦЬКИЙ.