25 серпня 1867 року. Помер Майкл ФАРАДЕЙ.

1867 | 08 | СЕРПЕНЬ | 25 серпня 1867 року. Помер Майкл ФАРАДЕЙ. Майкл ФАРАДЕЙ
/Michael FARADAY/
(22.9.1791 - 1867),
англійський фізик-експериментатор, що відкрив явище електромагнітної індукції і установив закони електролізу. У його честь названа одиниця електричної ємності. Великий фізик помирав на самоті. Свою кохану дружину і вірну супутницю Сару Бернард він уже давно схоронив. Та й сам перетворився в майже безпомічного старого, що уже погано все пам'ятав і ледве міг написати хоча б рядок.

Фарадей усвідомлював свою безпорадність і дуже страждав від цього. З будинку він виходив усе рідше і рідше. І не приймав у себе нікого. У цей час до нього був вхожа тільки одна людина - його учень Джон Тиндаль.

Він знав точно: усе в житті, що він повинен був зробити, він зробив. Він був почесним членом безлічі великих академій і носієм цілої колекції наукових титулів. Але від дворянства чомусь відмовився. Говорять, він вимовив при цьому наступну фразу: «Дякую. Але я хочу називатися просто: Майкл Фарадей».

В 1938 році в архівах Королівського товариства був знайдений довгий вузький конверт, підписаний: «Нові погляди, що підлягають зберіганню в запечатаному конверті в архівах Королівського товариства». Лист був написаний Майклом Фарадеєм і містив у собі суть відкриття, зробленого Герцом через 55 років після смерті англійського фізика.

Мова йшла про існування електромагнітних хвиль. Фарадей писав: «...Я хочу, передаючи цей лист на зберігання в Королівське товариство, закріпити відкриття за собою певною датою і, таким чином, мати право, у випадку експериментального підтвердження, оголосити цю дату датою мого відкриття. У цей час, наскільки мені відомо, ніхто із учених, крім мене, не має подібних поглядів».