1284 | 04 | КВІТЕНЬ | 25 квітня 1284 року. Народився ЕДУАРД II. ЕДУАРД II
/EDWARD II/
(1284 - 21.9.1327),
король Англії (1307-27) з династії Плантагенетів. Одна із найбездарніших осіб на англійському престолі, що не вирізнялася ні на якому державному поприщі, що не володіла людськими чеснотами, що не заслужила в пам'яті нащадків жодного доброго слова. Тому, як це не сумно, навіть його насильницька смерть після зречення не викликає подиву й протесту.

Не випадково історик у такий спосіб підвів підсумки царювання його батька ЕДУАРДА I: "Найбільшим нещастям короля стало те, що із чотирьох синів його пережив тільки той, котрий не заслужив навіть права народитися".

Прославився своїми гомосексуальними вибриками. Особливу ворожість як баронів, так і простого народу викликали фаворити короля: спочатку це був молодий гасконець Пірс ГЕВІСТОН, пізніше якийсь Гуг ДЕСПЕНСЕР. Обох чекав досить сумний кінець. У наші ж часи політкоректності їх цілком могли б зробити героями, що борються проти відсталості й відстоюють своє право, назвемо це так, на волю вибору. Так щось мені здається, що хто чим міг, тим і заробляв. І нічого з тих пор не змінилося, яку б складну теоретичну основу під це не підводили.