0076 | 01 | СІЧЕНЬ | 24 січня 76 року. Народився АДРІАН. АДРІАН
/HADRIANUS, ADRIANO, HADRIAN/
(76 - 10.7.138),
римський імператор з 117 року. Публій Елій Адріан осиротів в 10 років і виховувався двоюрідним дядьком імператором ТРАЯНОМ. Адріан був розумний, здібний і сполучив у собі якості гарного воїна з талантом адміністратора. Ставши імператорам, він рішуче відмовився від політики військової агресії. Він знав на пам'ять всю державну звітність, намагався ладити з усіма соціальними групами. Його також відрізняли справжня пристрасть до мистецтва, любов до подорожей.

Єдиний античний римський будинок, що дійшов до наших днів не перетворившись у руїни, - це перебудований при Адріанові Пантеон. У нього була схильність усіх критикувати, бентежачи своїми питаннями, але всіх фахівців він удостоював високих почестей і робив багатими. Тих же вчених, які явно не відповідали своїй професії, він також робив багатими, але відстороняв від професійних занять.

При всіх цих чудових якостях у нього не було дітей, і імператори довго коливався, кого вибрати собі в спадкоємці. Нарешті, він зненавидів усіх, хто міг би стати майбутнім імператором. Важко занедужавши, Адріан у жорстокості знищив багатьох людей зі свого оточення, чим викликав до себе загальну ненависть.