1732 | 01 | СІЧЕНЬ | 24 січня 1732 року. Народився П'єр Огюстен КАРОН де БОМАРШЕ. П'єр Огюстен КАРОН де БОМАРШЕ
/Pierre Augustin CARON de BEAUMARCHAIS/
(1732 - 18.5.1799),
видатний французький драматург, неперевершений полеміст і гострослов, що прославився під ім'ям де БОМАРШЕ як автор комедій «Севільский цирюльник» і «Божевільний день, або Одруження Фігаро».

Творчість ніколи не була головним у його житті, а талантів і випавших на його частку пригоди з лишком вистачило б на кілька людей. Народжений у родині годинникаря, він прагнув досягти багатства й високого положення в суспільстві. Створивши новий годинниковий механізм, він в 22 роки був прийнятий у Лондонське королівське товариство (став академіком) і одержав місце королівського годинникаря, навчав музиці принцес.

Торгував з Америкою рабами й поставляв зброю повсталим північноамериканським колоніям, виконував секретні доручення королів, один час вважався самою багатою людиною Франції, а потім опинився у в'язниці як боржник. У в'язницю його саджали й при королівській владі, і після її скинення. Взявши в дружини двох удів, він сам поховав їх, а на третій був повинен женитися двічі.

Своєму знаменитому героєві він дав неіснуюче ім'я Фігаро, під яким сховав власне - від Фікаро (син Каро), як писав у чернетках. «Севільского цирюльника» Бомарше спочатку склав як оперу, і лише через кілька років (1775) відбулася його прем'єра на сцені «Комеді Франсез», що завершилася оглушливим провалом. За два дні автор повністю переробив п'єсу - і друге подання обернулося його тріумфом. Уже через рік він написав «Одруження Фігаро» - вершину своєї творчості, але прем'єри довелося чекати вісім років.

Король ЛЮДОВИК XVI сказав про неї: «Якщо бути послідовним, то, допустивши постановку цієї п'єси, варто зруйнувати Бастилію. Ця людина сміється над усім, що варто почитати при відомому способі правління...» Король виявився гарним провісником, а на могилі Бомарше виведені слова: «Простий у повсякденному житті, гордий у нещасті, він ніколи не поступався своєю волею».