0969 | 07 | ЛИПЕНЬ | 24 липня 969 року. Кончина княгині ОЛЬГИ (у хрещенні Олени), пам'ять якої відзначається православною церквою. Кончина княгині ОЛЬГИ (у хрещенні Олени), пам'ять якої відзначається православною церквою.
(Ця дата документально не підтверджена, інакше вона була б перенесена мною на 11 липня.) Це був важкий для княгині рік. Святослав вліз в візантійські інтриги, залив кров'ю Болгарію і зібрався робити Доростол новою столицею. Базилевси наслали на Київ печенігів, воєвода Претич ледве з ними домовився, але Святослав все ж таки прискакав з Балкан до старенької матері.

Кажуть, що вона померла у князя на руках, після чого він знову повіявся в Болгарію, і більше не повернувся. Багато авторів чомусь говорять про правління Ольги, забуваючи, що вона була лише регентшою при малолітньому Святославі, а великим князем і правителем Русі був все ж таки він. Друга байка, пов'язана з Ольгою, стосується її хрещення у Візантії і залицання до княгині Костянтина Багрянородного.

Слід врахувати, що Костянтин був одружений, до того ж в момент візиту їй було 65 років. Невизначеність і з її ім'ям. Ольга - лише титул, а єпископ Адальберт називав її "Helena regina rugorum" (Хелена, королева ругів), а руги були германським плем'ям.