0079 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 24 червня 79 року. Помер ВЕСПАСІАН. ВЕСПАСІАН
(17.11.17 - 79),
римський імператор з 69 року (після НЕРОНА). Светоній писав про нього: "Він відкрито займався такими справами, яких соромилася б і приватна людина. Він скуповував речі тільки для того, щоб потім розпродати їх з вигодою; він без коливання продавав посади здобувачам і виправдання підсудним, безневинним і винним без розбору; самих хижих чиновників, прийнято вважати, він навмисно просував на усе більше високі місця, щоб дати їм нажитися, а потім засудити. Говорили, що він користується ними, як губками: сухим дає намокнути, а мокрі вичавлює".

По римських звичаях ПОМЕРЛИй імператор (який не був скинутий із престолу) зараховувався до богів і в історії фігурував з титулом "божественний". Коли Веспасіан, що все життя володів завидним здоров'ям і анітрошки про нього не піклувався, відчув наближення смерті, він знайшов у собі сили пожартувати: "На жаль, здається, я стаю богом".

Після смерті імператора офіційно обожили й побудували на Форумі мармуровий храм, від якого нині збереглися лише три кутові колони й невелика частина антаблементу.