23 липня 2004 року. Адвокатові Ірини Ароян Володимирові Лівшицеві загрожує свідок захисту Киркорова редактор

2004 | 07 | ЛИПЕНЬ | 23 липня 2004 року. Адвокатові Ірини Ароян Володимирові Лівшицеві загрожує свідок захисту Киркорова редактор Адвокатові Ірини Ароян Володимирові Лівшицеві загрожує свідок захисту Киркорова редактор відділу культури Юфо.ру Катерина Серебрякова.
[ http://www.izvestia.ru ]
(23.07.2004)

За матеріалами опублікованого на сайті розповіді Катерини Серебряковой було складено офіційне подання про невідповідність Володимира Лівшиця званню адвоката, що було спрямоване в адвокатську палату Ростовської області (документ № 15-27 від 22 липня 2004 р.), повідомляє Юфо.ру. При цьому не уточнюється, у чому саме виразилася професійна невідповідність адвоката.

Як відомо, Катерина Серебрякова виступила в Жовтневому суді 20 липня з обвинуваченнями в тім, що Ароян свідомо провокувала артиста на брутальність.

Пані Серебрякова може не знати про те, що логіка захисту Киркорова, у якій вона намагається виправдати злочинне поводження обвинувачуваного віктимним поводженням постраждалої, давно відома у світовій судовій практиці по справах про сексуальне насильство. Відомо, що ґвалтівник намагається стати сильніше жертви психологічно, підкорити собі її волю, тим самим компенсуючи комплекс неповноцінності, за допомогою жорстокості затвердити свою перевагу, а потім виправдати свій злочин "провокуючим" поводженням жертви.

Нагадаємо, в 1993 році Генеральна Асамблея ООН прийняла "Декларацію про викорінювання насильства відносно жінок", відповідно до статті 1 якої, термін "насильство відносно жінок" означає "будь-який акт насильства, зроблений на підставі статевої ознаки, що заподіює або може заподіяти фізичний, статевий або психологічний збиток або страждання жінкам, включаючи погрози здійснення таких актів, примус або довільне позбавлення волі, будь то в суспільному або особистому житті."

Як відомо, Киркоров на прес-конференції в Ростові-на-Дону намагався не тільки принизити професійні якості Ірини Ароян, але й дозволив публічну зневажливу критику її особистості по статевій і національній ознаці, змусив її покинути приміщення. У міжнародній практиці такі поводження класифікується як сексуальне насильство без фізичного впливу.

Злочину подібного роду поки не караються КК РФ, однак засуджуються суспільною мораллю. Не випадково навіть серед колег Киркорова по цеху усе рідше звучать слова захисту, які масово з'явилися на самому початку скандалу. У відомих артистів з'явилася можливість ознайомитися з повною стенограмою прес-конференції й відеозаписом без купюр. Після знайомства з Киркоровим "без прикрас" у більшості з них, як і у всіх розсудливих людей, відпало прагнення заступатися за "орального хулігана".

Категорії: