Консуело ВЕЛАСКЕС
/Consuelo VELAZQUEZ/
(21.8.1920 - 2005),
мексиканка, що написала пісню «Бесаме мучо».

«Цілуй мене міцніше» співали зірки естради, джазу, поп і рок-музиканти, оперні співаки й хорові колективи. Мелодію й слова пісні знають на всіх континентах, а з'явилася вона на влітку 1941 року. Прийшла популярність, а разом з нею народилася й легенда, що пісня написана 16-літньою дівчинкою.

Консуело Веласкес народилася в Мексиці в місті Сапотлан ель Гранде, Халіско 29 серпня 1924. Пізніше сім'я перебралася в місто Гвадалахара, де пройшли її дитинство і юність. Після швидкої смерті батьків її вихованням і освітою займалися дядьки і тітка по материнській лінії. З дитинства її пристрастю була музика. Вона насправді вже в чотири роки грала на піаніно, підбираючи на слух мелодії, потім одержала музичну освіту й до 20 років стала піаністкою, що концертує, що виконувала класичний репертуар. Займатися музичною освітою з нею почав Р. Серратос. Її кращим другом було фортепіано, на якому вона рано почала складати пісні. Консуела швидко навчилася інтерпретувати почуті мелодії. Потім був переїзд в Мехіко, куди був призначений Р. Серратос директором музичної школи, яку і закінчила Консуело Веласкес. У 15 років вона стала вчителем фортепіано. Її перші композиції народилися з імпровізацій і, тим не менше, згодом вона стала відомим композитором. Померла Веласкес 22 січня 2005 через ускладнення на серце, що виникли після того як у листопаді 2004 року вона впала і зламала три ребра. Попрощатися з Веласкес прийшли численні друзі знаменитості, а також діячі культури, мистецтва, представники влади.

2005 | 01 | СІЧЕНЬ | 22 січня 2005 року. Померла Консуело ВЕЛАСКЕС.

Популярність Консуело Веласкес принесли пісні «Любити і жити» (Amar у Vivir), «Качіто» (Cachito), «Будь щасливий» (Que seas feliz) та інші, але тільки «Бесаме мучо» принесла їй справжню славу. В 1944 році «Бесаме мучо» стала першою мексиканської піснею, що перемогла в хіт-параді, що проходив у Нью Йорку. Піснею номер один «Бесаме мучо» стала після виконання Джиммі Дорсі і його оркестром. Протягом трьох місяців ця пісня перебувала на вершині популярності в США, Європі, Азії і Латинської Америці.

«Besamo Mucho» зазвучала для Консуело, коли вона повернулася з опери, де слухала твір відомого іспанського композитора Енріке Гранадос, навіяне картинами Гойї, - «Гойескі». Записавши ноти, вона анонімно послала їх на радіо, на конкурс молодих дарувань. Пісенька посіла перше місце, і її автор був запрошений для отримання премії. Продовжуючи зберігати таємницю, боязка Консуело посилає на радіо подругу, яка відкриває секрет Веласкес. Пісня міцно закріпилася на вершині місцевого хіт-параду, і програмний директор з радіо, першим прослухав пісню, молодий чоловік на ім'я Маріано Рібера Конде, відправився знайомитися з юним композитором. По дорозі він ще не знав, що через три роки зробить пропозицію Консуело, яка пізніше народить йому двох синів, переживе його на 30 років і залишиться назавжди вірна його пам'яті.

2005 | 01 | СІЧЕНЬ | 22 січня 2005 року. Померла Консуело ВЕЛАСКЕС.