Лев Давидович ЛАНДАУ
(1908 - 1.4.1968),
фізик-теоретик, академік (1946), нобелівський лауреат 1962 року «за основні теорії конденсованої матерії, особливо рідкого гелію».

У СРСР він став лауреатом трьох Сталінських і Ленінських премій, йому було привласнене звання Героя Соціалістичної Праці (1954), а цілий ряд закордонних академій і наукових товариств обрав Ландау своїм членом.

Народився 9 січня 1908 в Баку. Початкову освіту Ландау отримав в єврейській гімназії. Потім він навчався паралельно на двох спеціальностях (фізико-математичній, хімічній) в державному Азербайджанському університеті (1922 - 1924), потім перевівся до Ленінградського університету. В аспірантурі навчався у фізико-технічному інституті Ленінграда. Підвищити вчений рівень академіка Ландау вдалося під час навчання в Німеччині, Данії, Англії, Швейцарії. Вивченням фізичних явищ займався під час роботи у фізико-технічному інституті, інституті фізичних проблем. Перші публікації фізика Ландау були зроблені в 1926 році. У 1934 році одружився на К. Дробанцевій. У тому ж році отримав ступінь доктора фізико-математичних наук ще до захисту дисертації. Лев Давидович Ландау читав лекції, викладав у багатьох університетах.

У 1938 році великий вчений був заарештований за антирадянську діяльність, рік перебував у в'язниці. Автомобільна катастрофа 1962 послужила приводом двомісячного перебування в комі, після чого Ландау залишив наукову діяльність. Ландау помер 1 квітня 1968, через кілька днів після операції з усунення непрохідності кишечника. Діагноз - тромбоз мезентеріальних судин. Смерть наступила в результаті закупорки артерії тромбом, що відірвався.

22 січня 1908 року. Народився Лев Давидович ЛАНДАУ.

За своє життя Ландау встиг зробити значний внесок у розвиток таких напрямків фізики, як: низьких температур, атомного ядра, плазми, твердого тіла, космічних променів квантової теорії поля і механіки. У 1962 році Ландау став відомим як лауреат Нобелівської премії. Настільки високу нагороду він отримав за дослідження конденсованих середовищ гелію. Нагороджений трьома орденами Леніна, лауреат Ленінської премії (1962), тричі лауреат Сталінської (Державної) премії, член багатьох зарубіжних академій наук і наукових товариств.

Цитати Лева Ландау:

«Верховним суддею всякої фізичної теорії є досвід. Без експериментаторів теоретики скисають »

«Жінки гідні поваги. За багато чого, але особливо за їх довготерпіння. Я переконаний, що якби чоловікам довелося народжувати, людство швидко б вимерло »

«Зважаючи стислості нашого життя ми не можемо дозволити собі розкіш займатися питаннями, які не обіцяють нових результатів »

«Кожен має достатньо сил, щоб гідно прожити життя. А всі ці розмови про те, який зараз важкий час, це хитромудрий спосіб виправдати свою бездіяльність, лінь і різні смутності. Працювати треба, а там, дивись, і часи зміняться »

«Якби на мене поклали хоча б третину тих турбот, які є у звичайної жінки, я б не зміг взагалі думати про теоретичну фізику».

22 січня 1908 року. Народився Лев Давидович ЛАНДАУ.