1897 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 21 червня 1897 року. Народився Юрій Васильович КОНДРАТЮК . Юрій Васильович КОНДРАТЮК
/Олександр Ігнатійович ШАРГЕЙ/
(1897 - неизв. 1942),
піонер космонавтики.

Сашко Шаргей виховувався в родині двоюрідної бабусі Катерини Кирилівни й діда Якима Никитича Даценко. У період з 1910 по 1916 роки він учився в Другій полтавській чоловічій гімназії й закінчив її зі срібною медаллю. В 1916 році він надійшов у Петроградський політехнічний інститут, але вже в листопаді того ж року був покликаний в армію й зарахований у школу прапорщиків. До демобілізації в березні 1918 року Олександр перебував на Кавказькому фронті.

Наприкінці 1919 року О. І. Шаргей був мобілізований у денікінську армію. Щоб не воювати в Білій армії, по дорозі з Києва в Одесу він втік з військового ешелону, позбувшись при цьому всіх документів. І у зв'язку із цим протягом деякого часу змушений був жити в знайомих на напівлегальному положенні. В 1921 році його мачуха Олена Петрівна Кареєва роздобула документи Григорія Васильовича Кондратюка, що був на три роки молодше Олександра. З тих пор він став Юрієм Васильовичем Кондратюком.

Життя Ю. В. Кондратюка як би розділилася на 4 періоди: перший період у його житті був пов'язаний із хлібом і борошном, тоді він будував елеватори й зерносховища; другий період був пов'язаний з гірничим устаткуванням; третій період був пов'язаний із проектом Кримської ВЕС; і четвертий - останнім часом свого життя він займався космосом.