1904 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 20 березня 1904 року. Народився Б. Ф. СКІННЕР. Б. Ф. СКІННЕР
(Беррес Фредерик)/BF (Burrhus Frederic) SKINNER/
(1904 - 18.8.1990),
американський психолог, найвизначніший представник біхевіоризму.

Американські вчені-психологи ставлять його вище Фрейда. Висунув концепцію оперантного навчання, відповідно до якого організм здобуває нові реакції, тільки сам підкріплюючи їх. Свої дослідження в основному проводив на пацюках і голубах. Розроблену для знаменитих досвідів над гризунами експериментальну клітку потім так і назвали - скіннеровський ящик.

Його головний елемент - важіль, натиснувши на який пацюк (або птах) одержувала їжу. Важелів могло бути два, одержання їжі зв'язане зі світлом (і кольорами) лампочки й т.д., що дозволяло варіювати ситуації й робити найрізноманітніші досвіди. Йому належить головна заслуга застосування в педагогіці ідей програмованого навчання.

Своїх улюблених голубів він навіть навчив грати в настільний теніс, хоча також пропонував використати їх для створення особливо керованих снарядів. Якщо хто бачив стару датську комедію «Бий першим, Фредді!», там таких птахів саме збиралися посадити замість голівки наведення в ракети. Погляди й гіпотези Скіннера не раз викликали суперечки й навіть відторгнення. Так, в одній зі своїх робіт він затверджував, що воля і гідність можуть вести до самознищення.