19 січня 1945 року. Війська 3-го Білоруського фронту, перейшовши в наступ, за підтримкою масованих ударів

1945 | 01 | СІЧЕНЬ | 19 січня 1945 року. Війська 3-го Білоруського фронту, перейшовши в наступ, за підтримкою масованих ударів Війська 3-го Білоруського фронту, перейшовши в наступ, за підтримкою масованих ударів артилерії й авіації прорвали довгострокову глибоко ешелоновану оборону німців у Східній Пруссії й, переборюючи завзятий опір супротивника, за 5 днів наступальних боїв просунулися вперед до 45 кілометрів, розширивши прорив до 60 кілометрів по фронті.
Війська 2-го Білоруського фронту 19 січня штурмом опанували містами Млава й Дзялдово (Зольдау) - важливими вузлами комунікацій і опорних пунктів оборони німців на підступах до південної границі Східної Пруссії й містом Плоньск - великим вузлом комунікацій і опорним пунктом оборони німців на правом бережу Вісли, а також з боями зайняли більше 350 інших населених пунктів.

Війська 1-го Білоруського фронту 19 січня з боєм опанували найбільшим промисловим центром Польщі містом Лодзь і містами Кутно, Томашув (Томашов), Гостынин, Ленчица - важливими вузлами комунікацій і опорних пунктів оборони німців, а також з боями зайняли місто й залізничну станцію Опочно й більше 800 інших населених пунктів.

Війська 1-го Українського фронту в результаті вмілого обхідного маневру в сполученні з атакою із фронту 19 січня опанували древньою столицею й одним з найважливіших культурно-політичних центрів союзної нам Польщі містом КРАКІВ - потужним вузлом оборони німців, що прикривають підступи до Домбровського вугільному району, а також з боями зайняли місто й залізничний вузол Велюнь, місто й великий залізничний вузол Тарнув і більше 600 інших населених пунктів.

Війська 4-го Українського фронту, перейшовши в наступ 15 січня з району на захід від міста Санок, прорвали сильно укріплену оборону супротивника й за чотири дні наступальних боїв просунулися вперед до 80 кілометрів, розширивши прорив до 60 кілометрів по фронту.

У ході наступу війська фронту форсували ріки Вислока й Данаец і опанували містами Ясло й Горлиці - важливими опорними оборони німців на Краківському напрямку, а також з боями зайняли понад 400 інші населені пункти.

У районі Будапешта тривали бої по знищенню угруповання супротивника, оточеного в західній частині міста (Буда).

Південніше міста Секешвехервар наші війська відбивали атаки великих сил піхоти й танків супротивника й після завзятих боїв залишили кілька населених пунктів.