1689 | 04 | КВІТЕНЬ | 19 квітня 1689 року. Померла ХРИСТИНА. ХРИСТИНА
(8.12.1626 - 1689),
королева Швеції (1632-54). Королева, що мала неабиякий потяг до знань і мистецтв, запрошувала до свого двору видатних іноземних письменників, музикантів, учених. Філософії її вчив сам Рене ДЕКАРТ (отримав на цьому поприщі пневмонію і помер). За розум і освіченість Христину прозвали Мінервою Півночі.

При ній стала видаватися перша шведська газета, уперше була створена загальнодержавна система утворення, підтримувалися наука й література, були дані привілеї містам, розвивалися торгівля, промислове виробництво, гірнича справа. У той же час вона роздавала коронні землі дворянам, прагнула створити розкішний двір, що країна не могла собі дозволити й не хотіла цього.

Через десять років після самостійного правління країною вона відреклася від престолу й покинула країну. Зречення королеви шокувало християнський світ. Відмову від корони вона обґрунтувала хворобою й занадто важким тягарем правління країною для тендітних жіночих плечей, але щира причина крилася в її відразі до заміжжя й таємному переході в католицтво, що було поза законом у Швеції. Поява екстравагантної колишньої королеви в Римі стало справжньою сенсацією.

Христина також намагалася стати королевою Неаполя й Польщі, щоправда, безуспішно. Поховано Христину біля собору Святого Петра у Ватикані.