Радість у наших будинках: американець Томас КРЕППЕР запатентував біде.

Томас Креппер народився в Торні, Йоркшир, в 1936-му і був хрещений 28 вересня того ж року. Його батько Чарльз був моряком. У 1853-му Томас пішов в учні до свого брата Джорджа, який був професійним сантехніком в Челсі. Перейнявши майстерність у брата і три роки пропрацювавши водопровідником, Креппер в 1861-му проголосив себе інженером по санітарній техніці і відкрив свій власний ливарний цех в сусідньому місті.

1861 | 01 | СІЧЕНЬ | 17 січня 1861 року. Радість у наших будинках: американець Томас КРЕППЕР запатентував біде.

Про сантехніці взагалі мало хто знав, поки не з'явився Креппер. Він популяризував водопровідно-каналізаційні технології і став піонером в облаштуванні ванних кімнат. Томас Креппер, володар декількох патентів за сантехнічні винаходи, винайшов пристрій дозованого зливу води, і туалет придбав практично сучасний вигляд. Крім того, компанії «Thomas Crapper & Co» належить перші ванна, туалет і раковина в світі, винайдені нею Кінгз-роуд в 1966 році.

Цікаві факти:

Жителі рідного села винахідника зовсім недавно прийняли рішення увічнити пам'ять Креппера незвичайним чином: у місцевій церкві встановили вітраж, який розповідає про найважливіші події в житті села, серед яких почесне місце займає дітище Креппера - унітаз. Зображення "білого друга" з кольорових шматочків скла тепер красується на одному з вікон церкви. Жителі кажуть, що від думок про Бога їх це не відволікає.

За високу якість своєї продукції він був нагороджений королівським орденом.

Його прізвище, неблагозвучне для сучасних носіїв англійської мови, всупереч існуючій думці, не було прабатьком жаргонного слова «crap».

Каналізаційні люки з назвою крепперівської компанії в Вестмінстерському абатстві сьогодні є туристичними пам'ятками Лондона.

1861 | 01 | СІЧЕНЬ | 17 січня 1861 року. Радість у наших будинках: американець Томас КРЕППЕР запатентував біде.