0432 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 17 березня 432 року. Легенда зв'язує цей день зі СВЯТИМ ПАТРИКОМ. Легенда зв'язує цей день зі СВЯТИМ ПАТРИКОМ.
У цей день в Шотландії юного Патрика викрали й продали в рабство в Ірландію. Він пас свиней, освоїв мову ірландців, але потім зумів втекти на батьківщину, де став священиком. Уже єпископом він знову повернувся в Ірландію й став проповідувати християнство. За допомогою священної квітки друїдів трилисника (трилистої конюшини) він пояснював ірландцям поняття Святої Трійці - одного з головних символів християнства: як три листки можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиний у трьох особах. Одним із чудес Патрика було вигнання з острова всіх змій. Лише одна стара змія підколодна не погоджувалася на угоди Патрика й ніяк не хотіла стрибати в холодне море.

Довелося єпископові піти на хитрість: він зробив дерев'яний ящик (нібито для її житла) і запропонував заповзти усередину. Але та не погоджувалася - мовляв, будиночок занадто малий. Як він її тільки не вмовляв, усе було даремно. Зрештою, вирішивши прикладом довести неправоту Патрика, гадюка сплюнула отрутою й поповзла усередину ящика. Патрик відразу ж закрив ящик, прищемивши зміюці хвіст (права була стара, права) і кинув ящик у море. Більше бажаючих сперечатися не найшлося.

Патрик же з тих часів уважається заступником Ірландії, а трилисник - національним символом країни. І де б не були ірландці, вони по усьому світі відзначають у зеленому одязі 17 березня День Святого Патрика як свято весни, радості й веселощі.