1606 | 07 | ЛИПЕНЬ | 15 липня 1606 року. Народився РЕМБРАНДТ. РЕМБРАНДТ.
/Рембрандт Харменс ВАН РЕЙН/ /Rembrandt Harmensz van RIJN/,
(1606 — 4.10.1669),
голландський живописець.

П'ятий син мірошника Харменса ВАН РЕЙНА був названий рідким ім'ям на честь прабаби матері, а його батьківщина місто Лейден знамените мужністю своїх жителів, які під час війни за незалежність проти іспанців в 1574 році відкрили шлюзи й пустили на свої вулиці море, але прогнали ворога. А також університетом, котрий був заснований саме іспанцями й студентом якого в 13 років став Рембрандт.

Його ніхто не називає вундеркіндом, хоча в школу відправився в 4 роки, а малята тоді починали заняття в 6 ранку й закінчували в 7 вечора. В 7 років (однокласникам було по 12) Рембрандт став учнем Латинської школи, де з 30 годин більше 20 приділяється на латинь, але вже помітні потурання - приходити треба до 8.

І от він студент, у родині сподіваються, що він продовжить заняття мовами, але незабаром Рембрандт вирішує стати художником. В 14 років він сам обрав свій шлях і не зійшов з нього до кінця життя.

Великий голландець при житті визнаний не буде. В Амстердамі він стане відомий як портретист, буде щасливо одружений на Саскії, у нього народиться син Тітус.

Але помре дружина, потім зненацька наступить банкрутство, все піде з молотка, художник буде змушений переселитися в бідний квартал, він переживе Хендрик'є, свою іншу, невінчану дружину, і улюбленого сина Тітуса, залишиться без учнів, а нотаріус після смерті відзначить лише домашнє начиння й "три дешеві маленькі картини".

Його твори насправді будуть потім скуповуватися за ціною в кілька разів меншою, ніж сучасників. Початок знаменитій колекції Ермітажу покладе ще ПЕТРО І , головний внесок у неї внесе КАТЕРИНА ІІ, а завершать ОЛЕКСАНДР І й МИКОЛА І.

Тільки XX століття визначить місце РЕМБРАНДТА. Рембрандт - це ермітажні "Святе сімейство", "Даная", що пережила напад безумця, "Повернення блудного сина". І "Нічний дозор", вибачте, це не скороминущий комерційний успіх Сергія ЛУК'ЯНЕНКО, а теж Рембрандт. От уже більше трьох з половиною століть...