0335 | 01 | СІЧЕНЬ | 14 січня 335 року. Померла НІНО. НІНО
(невід. - 335),
просвітителька Грузії. Єдина дочка римського воєначальника Завулона й Сусанни, сестри Ієрусалимського патріарха Ювеналія, якій з'явилася в сні Пресвята Богородиця й сказала: "Ступай у Грузію й проповідуй там Євангеліє", вклавши в руки юної діви хрест із лози. Ювеналій, якому Ніно розповіла про сон, благословив її, і вона відправилася в путь.

Їй не раз загрожувала небезпека, але вона добралася до Мцхети й знайшла притулок у родині царського садівника. Завдяки молитвам Ніно бог дав бездітній парі дитину - і з'явилися перші послідовники християнської віри. Ніно вилікувала й смертельно хвору царицю Нану, що також увірувала в Христа.

Останнім увірував цар Міріан, що хотів винищити всіх християн, коли під час полювання в горах його огорнула така густа імла, що він зміг вийти з неї, тільки воззвавши до Христа. Потім на могилі Ніно Міріан побудував храм в ім'я великомученика Георгія. Сьогодні на цьому місці діє жіночий монастир святої рівноапостольної Ніно. День її поминок відзначається в Грузії 27 (14) січня.