0269 | 02 | ЛЮТИЙ | 14 лютого 269 року. По легенді, у часи імператора КЛАВДІЯ жив християнський проповідник ВАЛЕНТИН. По легенді, у часи імператора КЛАВДІЯ жив християнський проповідник ВАЛЕНТИН.
Імператор думав, що солдати будуть довше й краще нести службу, якщо будуть залишатися неодруженими. А Валентин ішов назустріч люблячим серцям і таємно скріплював їхній союз. Імператор, довідавшись про це, прийшов у гнів і наказав відрубати йому голову.

Валентин був також і лікарем. По іншій легенді, він зцілив римського юнака від епілепсії, а дівчину - від сліпоти. Це теж чомусь викликало гнів Клавдія з тим же фатальним результатом. А зцілені їм молоді люди безоглядно закохалися друг у друга.

Як би те не було, християни прилічили Валентина до лику святих. Згодом день святого Валентина став відзначатися як свято всіх закоханих. Самим древнім з поздоровлень, що дійшли до наших днів, із днем святого Валентина стала відправлена в 1477 році англійцем Джоном ПАСТОНОМ валентинка своїй коханій Марджері БРЮС.