14 лютого 1936 року. Народилась Ганна ГЕРМАН.

1936 | 02 | ЛЮТИЙ | 14 лютого 1936 року. Народилась Ганна ГЕРМАН. Ганна ГЕРМАН
(1936 - 26.8.1982),
польська співачка.

Вона народилася в Радянському Союзі, і її рідна мова російська. Її далекі предки, переселенці з Голландії, опинились в Росії в середині XVII століття. Прапрадід Ганни по батьківській лінії, сорок років прожив на хуторі на півдні України, один раз відправився в Середню Азію, де й оселився назавжди.

Там, у маленькому містечку Ургенчі, познайомилися, а через кілька місяців одружилися бухгалтер борошномельного заводу Євгеній Герман і вчителька початкової школи Ірма Сіменс. Батька Ганна майже не пам'ятала: в 1938 році він був арештований по помилковому доносі й зник назавжди. В 1956 році його повністю реабілітують. Незабаром умер і молодший брат Ігор.

Почалася війна, і в Ургенчі з'явилися поляки — офіцери й солдати з польської армії, що формувалася в Радянському Союзі. Одного з офіцерів кликали Герман. Через якийсь час Герман та Ірма одружилися. Частина поляків зі сформованого з'єднання виїхала на Близький Схід — боротися разом з англійцями, а Герман вибрав інший шлях і вступив у першу польську дивізію імені Тадеуша Костюшко, що прийняла бойове хрещення на білоруській землі.

У першому бої під Леніно Герман загинув, піднімаючи в атаку солдатів. Вірогідно про це стало відомо лише через кілька років після війни, а до тієї пори Ірма сподівалася, що їй удасться розшукати його. Родина переїхала в Польщу, на батьківщину чоловіка. Далі були навчання, перші виступи, перемога на конкурсі в Сопоті, виступу в паризькій «Олімпії», у Сан-Ремо, успіх на фестивалі неаполітанської пісні в Сорренто. І страшна автоаварія, що надовго прикувала її до постелі.

Вона зуміла все перебороти, народила сина й повернулася на сцену. У СРСР, напевно, не було більше улюбленої іноземної співачки. Так вона й не була для нас іноземкою. Але хвороба не відпустила співачку, божевільний біль переслідував її. Операції випливали одна за іншою, і на сорок сьомому році життя Ганна вмерла у Варшаві.

30 січня 2007 у Варшаві на 97-м року життя, як повідомив сайт співачки, померла її мати Ірма Мартенс.