1942 | 07 | ЛИПЕНЬ | 13 липня 1942 року. Народився Харрисон ФОРД. Гаррісон ФОРД
(1942),
американський кіноактор. Батько Форда по походженню був ірландцем, а мати мала російсько-єврейські коріння. У студентські роки він нічим не відрізнявся.

Підписавши перший контракт у Голівуді й не домігшись яких-небудь помітних успіхів у кіно й на телебаченні, він всерйоз подумував про професійну кар'єру теслі.

Повернувся в кіно лише через чотири роки, знявшись у фільмі "Американські граффіті", а ще через чотири роки домігся великого успіху в ролі Хана Соло у фільмі "Зоряні війни" (1977 р.). Взагалі цифра чотири відіграє особливу роль у житті Форда. Судіть самі: пройшли наступні чотири роки - і Форд став суперзіркою, зігравши Індіану Джонса у фільмі "Шукачі загубленого ковчега", ще чотири роки - і він висувається на "Оскар" за фільм "Свідок".

Два шлюби принесли йому трьох синів і дочку. Його дружина Меліса МЕТІСОН - сценаристка, зокрема нею написаний сценарій "Інопланетянина", а за її сценарій фільму Мартіна СКОРСЕЗЕ "Кундун" про життя далай-лами Харрісон Форд внесений китайською владою в список 50 чоловік, яким заборонений в'їзд на Тибет.