(до н.е.) 0029 | 01 | СІЧЕНЬ | 12 січня 29 року до н.е. За рішенням римського сенату закрилися двері храму Януса в Римі на знак За рішенням римського сенату закрилися двері храму Януса в Римі на знак закінчення 100-річних громадянських воєн.
Трапилося це вп'яте в римській історії. Храм Януса знаходився на римському Форумі і був споруджений в VII столітті до нашої ери, коли Римом правив другий римський цар НУМА ПОМПІЛІЙ. Раніше Янус був божеством неба і сонячного світла, що відкривало небесні брами і що випускав сонце на небо, а на ніч замикав ці брами.

Потім він став владикою всіх початків і починів в часі, богом начала і кінця життя. Під його заступництвом знаходилися всі входи і виходи, будь то двері приватного будинку, храму богів або ворота міських стін. Його самого зображали з двома особами: одним, оберненим в майбутнє, а другим - в минуле. На честь його отримав своє ім'я місяць січень ("januaris" з лат.), коли при Нумі Помпілії рік був розбитий на 12 місяців.

Сам храм був подвійною аркою, сполученою стінами, з розташованими один проти одного входами. Коли оголошувалася війна, вони розкривалися і мимо статуї бога проходили воїни, що прямували в похід. Коли підписувався мир, війська знов проходили через подвійні двері храму, які потім закривалися на ключ. Поки йшла війна, вони залишалися відкритими.

Особливу запеклість війни прийняли в I столітті до нашої ери, тому нам так добре і відомі імена ЮЛІЯ ЦЕЗАРЯ, КЛЕОПАТРИ і МАРКА АНТОНІЯ. Імператор ОКТАВІАН, що зумів зупинити війну, знищивши при цьому своїх супротивників, був названий сенатом почесним ім'ям АВГУСТ (тобто звеличений богами), двері його будинку увиті лаврами, над ними повішений вінець, за ним назавжди було збережено право першим висловлювати свою думку в сенаті. І це лише мала частка почестей, що дісталася людині, заслугами якої були закриті ворота храму Януса.