Костянтин Хабенський
(11.01.1972 – ),
російський актор,народний артист Росії («Нічна Варта», «Адмірал»).

Костянтин Хабенський народився в Ленінграді 11 січня 1972 року. Якийсь час його родина жила в Нижньовартівську. Після 8 років навчання в школі, Хабенський вступає до авіаційного технікуму, але на третьому курсі залишає навчання, оскільки зрозумів, що технічна освіта не для нього. Костянтин довго шукав себе в професії. Він працював двірником, вуличним музикантом, монтувальником в театральній студії, але потім закінчив Державний інститут театру, музики і кінематографії в Ленінграді та влаштувався на роботу до театру. Глядачі полюбили Костянтина Хабенського. Театральний успіх був закріплений вдалими ролями Хабенського в кіно. Все почалося з епізодичної ролі в картині «На кого Бог пошле», а після того Костянтин Хабенський почав з'являтися у відомих фільмах «Жіноча власність», «Нічна Варта», «Денна Варта», «Адмірал» і т.д. Певний час Хабенський працював ведучим на телебаченні, але акторська діяльність все ж стала домінуючою в його житті.

1972 | 01 | СІЧЕНЬ | 11 січня 1972 року. Народився Костянтин Хабенський,

Найбільшу популярність Хабенському принесли фільми «Нічна Варта» і «Денна Варта». Персонаж фільму Антон Городецький став однією з найбільш відомих ролей Хабенського. Також Хабенський займається блогодійністю - засновник благодійного фонду для дітей, хворих раком(батько та перша дружина актора померли від цієї хвороби). А з 2010 року Костянтин почав відкривати студії творчого розвитку по всій Росії.

Премії та нагороди:

1999 — лауреат незалежної акторської премії ім. В. І. Стржельчика за акторський ансамбль у виставі «В очікуванні Годо».

2000 — премія Гатчинського кінофестивалю «Література та кіно» в номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Андрія в «Жіночій власності».

2003 — приз 11-го фестивалю «Віват кіно Росії!» В номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Саші Гур'єва у фільмі «У русі».

2005 — приз фестивалю «Кінотавр» у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Едіка в «Бідних родичах».

2005 — театральна премія «Чайка» у номінації «Злодій» (кращий виконавець негативної ролі) за роль Клавдія в спектаклі МХТ «Гамлет».

2006 — заслужений артист Росії — за заслуги в галузі мистецтва.

2006 — премія російської кінопреси «Золотий овен» в номінації «Найкраща чоловіча роль за результатами народного голосування» за роль Едіка в «Бідних родичах».

2006 — премія «Золотий орел» у номінації «Найкраща чоловіча роль другого плану» за роль Гріна в «Статському раднику».

2007 рік — Міжнародна премія Станіславського у номінації «Найкращий актор» (за ролі останніх років).

2008 — приз «MTV Росія» в номінації «Найкраща комедійна роль» за роль Кості Лукашина у фільмі «Іронія долі. Продовження».

2008 — приз «Золотий меч» VI-го Міжнародного фестивалю військового кіно імені народного артиста СРСР Юрія Озерова у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Колчака у фільмі «Адмірал».

2009 — премія «Золотий орел» у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль А. В. Колчака у фільмі «Адмірал».

2009 — приз «MTV Росія» у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль А. В. Колчака у фільмі «Адмірал».

2012 — народний артист Росії — за великі заслуги в галузі мистецтва.

2013 — приз фестивалю «Кінотавр» у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Віктора Сергійовича Служкіна у фільмі «Географ глобус пропив».

2014 — премія «Золотий орел» у номінації «Найкраща чоловіча роль» за роль Віктора Сергійовича Служкіна у фільмі «Географ глобус пропив».

11 січня 1972 року. Народився Костянтин Хабенський,