1830 | 07 | ЛИПЕНЬ | 10 липня 1830 року. Народився Каміль Жакоб ПІССАРРО. Каміль Жакоб ПІССАРРО
/Camіlle PІSSARO/,
(1830 - 13.11.1903),
французький художник-імпресіоніст.

Народився художник на острові Сент-Томас у Вест-Індії, що належав Голландії. Шкільні роки його пройшли в Парижі. Повернувшись на короткий час до батька, в 1855 році він знову опинився в Парижі, твердо вирішивши стати художником.

Він учився у Каміля КОРО, зазнав впливу від великого Гюстава . Під час франко-пруської війни 1870-71 р. художник перебрався в Лондон. Коли він повернувся додому, то виявив , що з півтори тисяч його картин - плодів майже двадцятилітньої роботи - збереглися лише сорок. Належавший раніше до барбізонської школи, він увійшов у коло художників-імпресіоністів і в 1874 році став одним з натхненників першої виставки імпресіоністів і єдиний з художників взяв участь у всіх восьми проведених ними виставках.

Його учнями були Поль СЕЗАНН, Поль ГОГЕН, його син Люс'єн ПІССАРРО. Представник нового, багато в чому революційного напрямку в мистецтві, 50-літній Піссарро став лютим анархістом. У це важко повірити, дивлячись на його сповнені тепла й лірики полотна, які сьогодні прикрашають багато музеїв світу (у т.ч. і Ермітажу).