0138 | 07 | ЛИПЕНЬ | 10 липня 138 року. Помер АДРІАН. АДРІАН.
(24.1.76 - 138),
римський імператор.

Античні історики освітили чимало аспектів парадоксальної натури імператора: "Він бував серйозним і веселим, привітним і грізним, неприборканим і обачним, скупим і щедрим, відвертим і лицемірним, жорстоким і милостивим; завжди у всіх проявах свого характеру він був мінливим".

"Незважаючи на свою схильність критикувати музикантів, трагіків, коміків, грамматиків, риторів, ораторів, він всіх фахівців удостоював високих почестей і робив багатими, хоча й приводив їх у зніяковілість своїми питаннями. Учених, які явно не відповідали своїй професії, він робив багатими, але відстороняв їх від професійних занять".

"Адріан так жадав голосної слави, що книги про власне життя, написані ним самим, він передав своїм освіченим вільновідпущенникам для того, щоб вони видали їх від свого імені".

В Адріана не було дітей. Він довго коливався, обираючи собі спадкоємця. "Нарешті всіх, кому він думав передати владу, він зненавидів як майбутніх імператорів. Однак всю силу своєї природної жорстокості він стримував доти , поки важко не занедужав". Тоді в жорстокості він погубив багатьох людей зі свого оточення, чим викликав до себе загальну ненависть.

Поховано Адріана в Римі, у грандіозному круглому мавзолеї на березі Тибру, що він побудував собі ще за життя.