1671 | 05 | ТРАВЕНЬ | 09 травня 1671 року. Знаменитий ірландський шукач пригод Томас БЛАД, більше відомий як Капітан Блад, викрав Знаменитий ірландський шукач пригод Томас БЛАД, більше відомий як Капітан Блад, викрав у Тауері коштовності британської корони.
Розповідь про життя Блада дана у книзі професора Р. С. БЄЛКІНА «Репортаж з майстерні слідчого», у якій наведено ще чимало захоплюючих відомостей з історії криміналістики. Якщо вірити чуткам, Блад народився в 1618 році в родині коваля, під час громадянської війни в Англії боровся у військах парламенту й дослужився до полковника. У період Реставрації він втратив всі доходи і в наступні роки був замішаний у різних змовах і інтригах.

Викрадення коштовностей англійської корони - самий зухвалий його злочин. Один раз до хоронителя коштовностей Толбота ЕДВАРДСА із проханням дозволити подивитися коштовності звернулася подружня пара, що представилася як сільський священик із дружиною. «Священиком» був Блад, ім'я його супутниці залишилося невідомим. Під час огляду жінка раптом зомліла, допомогла їй прийти до тями місіс Едвардс.

Через кілька днів «чоловік і жінка» в знак подяки піднесли місіс Едвардс подарунок. Едвардси перейнялися дружніми почуттями до незнайомців, чому немало сприяло те, що в «священика» був племінник, який задумав женитися, а в хоронителя - дочка на виданні. Офіційну сімейну зустріч призначили на 9 травня.

У призначену годину Блад з'явився із двома приятелями, пояснивши, що племінник буде пізніше, а поки запропонував помилуватися коштовностями. У сховищі Едвардса схопили, заткали рота кляпом, а оскільки він намагався пручатися, побили, а Блад завдав удару мечем. Корону Блад сплющив, щоб було легше сховати її під одягом, один зі співучасників сховав в одягах державу, а скіпетр розламали надвоє. У цей час піднялася тривога, і злочинці втекли з Тауера. Під час погоні викинув державу й зник у юрбі. Бладу з короною вдалося підхопитися на коня, але той послизнувся і впав, а Блад опинився в руках переслідувачів.

Кинутий у Тауер, він погодився давати показання тільки королеві. КАРЛ II особисто допитував Блада й був настільки зачарований ним, що помилував Блада й навіть повернув йому маєток. Блад став знаменитістю, але до кінця життя підозрювався в інтригах. В 1680 році він помер у розпалі судового процесу, початого проти нього герцогом БЕКІНГЕМОМ.