05 липня 1857 року. Народилась Клара ЦЕТКІН.

1857 | 07 | ЛИПЕНЬ | 05 липня 1857 року. Народилась Клара ЦЕТКІН. Клара ЦЕТКІН
/Clara ZETKІN/,
(1857 - 20.6.1933),
активістка ІІІ Інтернаціоналу. У саксонському сільці Відерау в родині вчителя Ейснера народилася дочка Клара, що згодом, вийшовши заміж за студента з Росії Осипа Цеткіна, взяла його прізвище. Клара ЦЕТКІН відома нам не тільки з історії Компартії Німеччини й свята 8 Марта, але і як близька подруга Леніна (що б це не означало).

Ілліч постійно радився із Кларою по різних проблемах, висилав їй у Берлін на суд зразки радянського прапора, герба й т.п. Всі висловлення вождя, що дійшли до нас, по статевому питанню відомі нам саме зі слів Клари Цеткін, з якою Ленін любив розмовляти на ці теми (еге ж).

Зважаючи на все, Інеса Арманд не вважала Клару суперницею й писала їй у січні 1915-го: "Сьогодні я сама випрала своє жабо й мереживні комірці. Ви будете сварити мене за моє легкодумство, але пралі так псують, а в мене гарні комірці, які я не хотіла б бачити порваними. Я все це випрала сьогодні ранком, а тепер мені треба їх прасувати. Ах, щасливий друг, я впевнена, що Ви ніколи не господарюєте , я навіть підозрюю, що Ви не вмієте прасувати. А скажіть відверто, Клара, умієте Ви прасувати? Будьте щиросерді й у вашому наступному листі зізнайтеся, що Ви зовсім не вмієте прасувати!"

І дійсно не вміла... Жінки Леніна - це така велика тема!