1876 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 05 березня 1876 року. Померла Марі Д'АГУ. Марі Д'АГУ
/дів. ФЛАВІНЬЇ, псевдонім Даніель СТЕРН/
(31.12.1805 - 1876),
французька графиня, письменниця, кохана композитора Ференца ЛІСТА.

Їхня любов мала сумний кінець. Заради талановитого юнака, що був молодше її на 6 років, вона кинула чоловіка (навпаки, на 20 років старше неї) і трьох дітей, виїхала з Лістом у Швейцарію, потім Італію. У них народилися син і дві дочки, але через 11 років вони розлучились (1844), не витримавши тягаря побутових негараздів. Ліст був ще на шляху до слави й багатства.

Графиня повернулася в Париж, організувала свій салон, почала писати. Роман «Неліда», побудований на її спогадах про життя з Лістом, мав великий успіх. Фактично це була відповідь на зрадництво Жорж САНД, яку вона вважала своєю подругою й розповідала їй про свої взаємини з Лістом, але та, не маючи можливості сама використати цей сюжет, передала все БАЛЬЗАКОВІ.

Він написав роман «Беатрікс, або Каторжники любові», у якому не пощадив Марі. З огляду на всі обставини, не варто дивуватися, що тепер перепало на горіхи і Лісту. Графиня також написала свою історію революції 1848 року. Своє життя вона завершила в божевільному будинку, забута навіть своїми дітьми. А Ліст... Він ніколи не сказав ні слова про свою минулу любов, досяг усього, про що міг мріяти, і прийняв сан абата. Їхня дочка Козіма стала дружиною ще одного музичного генія - Ріхарда ВАГНЕРА.