1761 | 07 | ЛИПЕНЬ | 04 липня 1761 року. Помер Семюел РИЧАРДСОН. Семюел РІЧАРДСОН.
/Samuel RІCHARDSON/,
(хрещений 19.8.1689 - 1761),
англійський письменник. Його іноді називають автором першого англійського роману. Заслужив він цю честь (першість Річардсона можна заперечувати, згадаємо хоча б "Робінзона Крузо"), опублікувавши в листопаді 1750 року двотомний твір "Памела, або Винагороджена чеснота".

Автор уперше розповідав звичайною мовою про звичайні речі. Замість звичних історій у жанрі шахрайського роману, розповіді про подорожі він повідав читачеві про життя доброчесної служниці, що протистоїть намірам свого пана й зрештою, стала його дружиною. Річардсон став першим, хто не викладав дії своїх героїв, а передавав їхні думки й почуття, занурюючи читача в їхній внутрішній світу і будячи тим самим уяву, змушуючи його співпереживати разом з ними.

"Памела" стала першим романом, зверненим до масової аудиторії, першим бестселером. Успіху Річардсона в чималому ступені сприяло й те, що в тому ж році в Лондоні була відкрита перша публічна бібліотека, а незабаром навіть найменше містечко країни мало свою бібліотеку, що зробило книгу доступною кожному, перетворивши Англію, по вираженню доктора ДЖОНСОНА, в "націю читачів".