Ігор Пелих
(3.02. 1974 – 8.05.2009),
український телеведучий, журналіст, продюсер (загинув у автокатастрофі в 2009 році).

Народився Ігор 3 лютого 1974 в Тернополі. Вже в дитинстві Ігор Пелиха відрізнявся від своїх однолітків. Хлопчик був дуже здібний, творчий, хоч і не відмінник. Займався вільною боротьбою. У 9-му класі на Ігоря обрушилося велике нещастя - його батьки загинули в автокатастрофі. З тих пір він сам заробляв собі на життя. Спочатку ремонтував взуття (закінчив ПТУ, ставши майстром з ремонту взуття). Потім став одним з учасників рок-групи «Nameless» (басистом). Разом зі своєю групою багато виступав на різних фестивалях. Одного разу на «Рок-екзистенції» з технічних причин виступ гурту затягувалося. Тоді Ігор взяв ситуацію у свої руки, вийшов поспілкуватися з глядачами. Там-то в ньому і помітили неабиякий талант ведучого.

Після цього Пелих прийняв пропозицію про роботу на київському «Радіо Столиці». А в 1999 році став працювати на телеканалі «1 + 1». Познайомившись з Олександрою Лозинською, через деякий час одружився. Пара виховувала трьох дітей - сина Івана, дочок Соломію, Устину. Вищу освіту Ігор Пелих отримав в Київському національному університеті імені Шевченка. Пелих вів програму «Не всі вдома» на каналі «1 + 1», а в 2000 році почав займатися адмініструванням сайту «ICTV». Трагічно загинув 8 травня 2009 року близько 05:00 в ДТП у Києві, на проспекті Перемоги, 82. Водій авто, не дочекавшись приїзду ДАІ, зник з місця аварії. Прощання відбулося в приміщенні телеканалу ICTV. 10 травня 2009 року похований на Байковому кладовищі (ділянка № 33).

1974 | 02 | ЛЮТИЙ | 03 лютого 1974 року. Народився Ігор Пелих.

Талановитий ведучий видавав безліч цікавих ідей, не без допомоги своїх рідних. Так одного разу створив проект «Галопом по Європах», потім виступив в якості ведучого і продюсера програми. Також вів «Лабіринт», «На свою голову». Заснував компанію «Роги і копита Продакшн», яка займалася створенням телепроектів. У 2003 році біографія Ігоря Пелиха була відзначена двома нагородами. На конкурсі «Тріумф» він отримав звання: «Кращий ведучий», а також нагороду «Краща шоу-програма».

4 вересня 2009 року спеціальною премією від Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення був посмертно нагороджений премією «Телетріумф» за особливий внесок у розвиток українського телебачення. В листопаді 2009 р. планувалося, що іменем Ігоря Пелиха назвуть вулицю в одному з нових кварталів його рідного міста Тернополя. Однак, згодом вирішили зробити якусь більш незвичайну пам'ятку, тому встановили так звану «Живу меморіальну таблицю» А якщо точно − це стилізація під телеприймач. Тицьнувши в екран, будь хто охочий зможе «поспілкуватися» з Ігором Пелихом − тобто переглянути добірку відеозаписів за його участи. Головний задум, даной пам’ятки: «Для більшости людей Пелих був веселуном з телевізора − тож най він ним залишається і надалі!» Первинний напис на екрані сповіщатиме:

«В цьому будинку у 1996-1997 роках на станції Радіо Тернопіль працював, жив, їв, спав, курив, дотепно гомонів, весело гудів і вар’ював Ігор Пелих. Саме тут він гартував свій творчих дух, аби стати знаним на всю Вкраїну телевізійним ведучим і продюсером. Хочеш подивитися, як все було? Тисни на екран!»

1974 | 02 | ЛЮТИЙ | 03 лютого 1974 року. Народився Ігор Пелих.