01 лютого 1884 року. Вийшло перше видання Оксфордського словника англійської мови.

01 лютого 1884 року. Вийшло перше видання Оксфордського словника англійської мови.

Вийшло перше видання Оксфордського словника англійської мови.

Оксфордський словник англійської мови (англ. Oxford English Dictionary, OED), Оксфордський словник, Великий Оксфордський словник - один з найбільш відомих і найбільших академічних словників англійської мови видавничого дому «Oxford University Press». Словник був задуманий Лондонським філологічним товариством ще в 1857 році. Проект майбутнього словника був сформульований в 1859 році, коли було опубліковано детальна Пропозиція щодо публікації нового англійського словника. Редактором був призначений Джеймс Маррі. Також над словником працювали Генрі Бредлі і Вільям Крейг.

1884 | 02 | ЛЮТИЙ | 01 лютого 1884 року. Вийшло перше видання Оксфордського словника англійської мови.

1 лютого 1884 почався випуск першого видання, яке називалося «Новий англійський словник, заснований на історичних принципах» (англ. «New English Dictionary on Historical Principles», NED). З 1895 на обкладинках з'явилося паралельна назва - «Оксфордський англійський словник» (англ.«Oxford English Dictionary»). Видання містило 10 томів і виходило аж до 1928 року.

Оксфордський словник включає всі слова, що існують або існували в англійській літературній і розмовній мові з 1150, дається їх детальна етимологічна, семантична, орфографічна, орфоепічна і граматична характеристика. Показуються зміни значення, правопису, вимови і вживання кожного слова в різні історичні періоди, що підтверджується прикладами, найчастіше цитатами. Словник містить близько 500 тис слів і близько 2 млн цитат з 20 тис творів більш ніж 5 тис авторів.

01 лютого 1884 року. Вийшло перше видання Оксфордського словника англійської мови.