1851 | 02 | ЛЮТИЙ | 01 лютого 1851 року. У гавані порту Кіль пройшло випробування першого підводного човна Le Plongeur-Marine У гавані порту Кіль пройшло випробування першого підводного човна Le Plongeur-Marine («Морський нирець»), сконструйованої баварським артилерійським офіцером Вільгельмом БАУЕРОМ.
Човен благополучно поринув і ліг на дно на глибині 15 м. Спливати субмарина нізащо не хотіла. Бауер і два його помічники опинилися похованими на дні.

Конструктор розумів, що вони зможуть відкрити люк і вибратися на поверхню, коли тиск повітря усередині човна зрівняється з тиском води зовні, але йому коштувало чималих зусиль переконати своїх асистентів не піддаватися паніці. Через сім з половиною годин вони вибралися на поверхню, саме в розпал церемонії їхнього відспівування тими, що зібралися на березі.

Більш щасливою була доля другої субмарини Бауера. В 1855 році він, спонсований великим князем КОСТЯНТИНОМ, побудував у Росії підводний човен, названий «Морським дияволом». Під час торжеств із приводу коронації імператора ОЛЕКСАНДРА II у вересні 1856 року він успішно продемонстрував своє нове дітище в Кронштадті.

В екіпаж з 11 чоловік були включені музиканти, і люди на борті судів, що перебували в гавані, могли чути звуки, що лунали з-під води, російського гімну. Тоді ж були виконані перші підводні фотозйомки через ілюмінатори човна.